Магнітотерапія
Магнітотерапія відноситься до фізіотерапевтичних процедур і являє собою постійне або змінне дія магнітного поля на певні зони організму. Дана терапія може використовуватися як самостійне лікування, так і комбінуватися з іншими методиками.
Магнітотерапія офіційно визнана методика, яку призначають при різних типах захворювань і в разі неможливості використовувати лікарські препарати. Залежно від необхідного ефекту вплив виробляється на весь організм з певною інтенсивністю або точково - на певній ділянці тіла.
Види і методи впливу магнітотерапії
Перш за все, магнітотерапія може проводитися трьома різними методами:
- Імпульсні спалахи. Здійснює стимуляцію м'язових тканин, включаючи серцеві м'язи.
- Постійне магнітне поле. Знімає гіпертонус, заспокоює і застосовується як підвищення імунітету або його стимуляція, для зміцнення захисного механізму.
- Мінлива інтенсивність магнітного поля. Зменшує набряки, знімає больові відчуття, зменшує інтенсивність запальних процесів і виконує інші завдання, які залежать від частоти, часу, періодичності та сили впливу для певної точки прикладання.
При виконанні процедури використовується фізіотерапевтичний апарат BTL-5000. Устаткування дозволяє створити щільне поле низької частоти, яке володіє більшою ефективністю навіть порівнюючи з статичними полями. Інноваційна технологія Focused Magnetic Field - фокусування магнітного поля, дозволяє створити унікальні умови, в рази підвищуючи корисну дію і лікувальний ефект, за умови використання в певній проблемній зоні.
Вплив магнітотерапії на організм
Внаслідок того, що зовнішній вплив на пацієнта є мінімізованих, а тіло самостійно підвищує ефективність боротьби з хворобою або симптомами, в магнітотерапії є незаперечна перевага в порівнянні з іншими видами лікування. Таким перевагою є можливість використовувати магнітотерапію навіть за умови складного перебігу захворювання, гострих запальних процесів, болю і високої температури.
Внутрішні зміни, що відбуваються при проведенні процедури магнітотерапії, зачіпають ферменти, нуклеїнові кислоти і вільні радикали. Глибинний вплив дозволяє перебудувати і направити роботу організму в потрібне русло, не викликаючи стресу.
Як визначається чутливість до магнітотерапії?
Для визначення чутливості пацієнта до впливу магнітного поля, а також актуальності призначення процедур магнітотерапії проводять невеликий тест. Лікар поміщає в руку пацієнта магніт, а той описує свої відчуття протягом 30-60 хвилин. Висока чутливість і найбільша ефективність від проведення магнітотерапії буде у тих пацієнтів, які протягом півгодини починають відчувати тепло. Середнє вплив матиме процедура на того, хто відчує зміни через півгодини, а рідкісна категорія людей, які не відчувають змін навіть через тривалий час, буде змушена підбирати інші методики лікування.
У нашій клініці реабілітації лікарі вивчають історію захворювання, проводять дослідження і тільки після отримання точних даних приймають рішення про вибір процедури лікування. Вивчаючи отримані результати обстеження, лікар точно визначає не тільки методику магнітотерапії, але також час кожної процедури і інтенсивність впливу, яка дозволить досягти найбільшої ефективності в лікуванні.

Показання до магнітотерапії
Відсутність побічних ефектів, можливість проведення процедури магнітотерапії навіть у важких випадках і безпеку до звикання дозволяє використовувати методику впливу локального магнітного поля при найрізноманітніших захворюваннях. Подібна процедура призначається також хворим похилого віку з ослабленим організмом і слабкою роботою імунної системи.
Володіючи судинорозширювальним, гіпокоагуліруючим, трофостімуліруючим, катаболічним, лімфодренажним впливом магнітотерапія призначається при трофічних виразках, запаленнях, хворобах органів дихання, ураженнях м'яких тканин або патологіях серцево-судинної системи. Також магнітотерапія ефективно використовується при порушеннях сну, проблеми з нервовою системою, ураженні очей і таких захворюваннях:
- артрити;
- ангіна, гайморит, отит;
- варикоз і тромбофлебіт;
- депресія, неврози або стан апатії;
- порушення цілісності шкірного покриву і роботи ОДА.
Протипоказання до проведення магнітотерапії
Серед протипоказань є всього кілька умов, які не дозволять призначити магнітотерапію:
- наявність кардіостимулятора
- серцева недостатність у важкій формі;
- ракові пухлини;
- алкогольне сп'яніння або інші типи інтоксикації;
- вагітність;
- вік менше двох років.
Призначаючи процедуру магнітотерапії, лікарі орієнтуються не тільки на зазначені протипоказання, а й інші чинники, що виключають можливість призначення терапії. У деяких випадках сукупність окремих умов не дозволяє призначити лікування за допомогою магнітотерапії.
Переваги процедури магнітотерапії
Одним з найбільш значних переваг магнітотерапії є широкий спектр впливу, що дозволяє застосувати методику для лікування різних типів патологій, захворювань, травм або профілактичних заходів. Також важливою перевагою буде зменшення інтенсивності протікання захворювань, яке досягається в результаті зниження больового синдрому, і локалізації вогнищ запалень.
Фахівці також використовують магнітотерапію для стимуляції і коригування роботи імунної системи, підвищення регенеративних властивостей організму, поліпшення кровообігу, відновлення сил і зміцнення здоров'я після тривалого лікування.
Зверніть увагу, що наявність гіпсу, шин або інших накладок або фіксаторів, які використовуються після отримання травм, не стоятиме на заваді для магнітотерапії. Відсутність проблем з призначенням процедури магнітотерапії при травмах дозволяє прискорити лікування і зменшити період відновлення для спортсменів. При цьому, магнітотерапія дозволяє прискорити регенерацію навіть в разі переломів і відновлення зростання нервових і м'язових тканин при розтягненнях, ударах, внутрішніх кровотечах та інших типах захворювань і травм.