Ударно-хвильова терапія

Багато людей скептично ставляться до ударно-хвильової терапії, кажучи, що без прийому ліків, прогрівань, скальпеля та інших маніпуляцій вилікувати хворобу неможливо. Ця думка помилкова, оскільки правильна постановка діагнозу, а також своєчасно призначене лікування за допомогою УХТ дає можливість надовго забути про хронічні захворювання і дозволяє пацієнтам повернутися до нормального способу життя. Найчастіше використовують короткі курси лікування, але при запущеній стадії недуги курс продовжується, дозволяючи хворим запобігти хірургічне та оперативне втручання.

Принцип дії методу УХТ

Принцип дії ударно-хвильової терапії на людину, ґрунтується на виробленні імпульсів з низькою частотою, які можуть безперешкодно проникати всередину людини через його тканини і шкірний покрив. Для створення низькочастотних імпульсів УХТ використовують спеціальне обладнання, що нагадує пістолет пневматичного виду, оснащений на кінці аплікатором.

Де застосовують УХТ

Низькочастотні хвилі УХТ відносяться до потужної енергії инфразвукового діапазону, вони не помітні для людини. Принцип дії ударних хвиль грунтується на квітці, саме вона перетворює імпульс в звук, який може проникати крізь м'які структури тканин людини, а досягаючи потрібної точки, призводить до відновлення метаболічного і ліпідного балансу.

УХТ широко поширена в косметології, метод ефективний при позбавленні від целюліту і омолодження шкіри; ортопедії - хвороб опорно-рухового апарату; урології - захворювань, викликаних зниженням вироблення власного гормону тестостерону і підвищення лібідо у чоловіків; травматології - прискорення регенерації кісток.

Коли призначається ударно-хвильова терапія

Метод ударно-хвильової терапії успішно застосовують при лікуванні таких захворювань:

 • Дегенеративно-дистрофічного пораження хребта (остеохондроз, спондилоартроз, грижі і протрузії дисків);
 • Плантарный фасцит (пяточная шпора);
 • Эпикондилит;
 • Периартикулярные заболевания плечевого сустава (повреждение ротатнои манжеты плеча, импиджмент, теносиновиит сухожилия длинной головки двуглавой мышцы плеча, адгезивный капсулит);
 • Міозити і м'язові тригерні точки;
 • Трохантеріт стегна;
 • ARS синдром;
 • Пошкодження зв'язок і сухожиль, ентензопатіі;
 • Псевдоартрози і уповільнене зрощення переломів кісток;
 • Остеоартроз суглобів;

Це лише невеликий перелік хвороб, при лікуванні яких терапія УВ представляє високу ефективність.

Коли забороняється призначати УХТ

Так як ударно-хвильова терапія має високий рівень впливу на м'які структури тканини, то її не можна проводити, якщо у пацієнта є:

 • Пухлини в області використання УХТ;
 • Погане згортання крові;
 • Гострі інфекційні захворювання;
 • Тромбоз;

Також УХТ не використовують при вагітності і наявності кардіостимулятора у пацієнта. Терапію не призначають дітям та підліткам, так як у них скелет тільки формується і людям після перенесених серйозних хвороб, поки їх організм не відновився.

 

Ефективність методу УХТ при захворюваннях

Одним з важливих властивостей УХТ є досягнення високого рівня ефективності в лікуванні хвороб, при цьому результат наступає через 2-3 сеансу. Пацієнти, які страждають від відкладення солей, скутості, хворобливих відчуттів в м'язових тканинах, після проведення сеансів з використанням УВ-терапії відзначають у себе поліпшення рухливості і загального самопочуття.

При лікуванні виразок, ран і травм УХТ сприяє прискоренню регенеративних процесів, через відновлення кровопостачання. У хворих на стенокардію, зменшується кількість нападів, йдуть болі під час спокою і навантажень.

Після використання УХТ у багатьох пацієнтів піднімається настрій, вони стають більш активними і життєрадісними, що дає їм сили для подальшої боротьби з недугою.

 

Чому після використання УХТ виникає такий ефект?

 

Низькочастотні імпульси впливають на весь організм, покращуючи кровообіг і нормалізує метаболізм, в результаті цього відбувається очищення організму від шлаків і синтезування біохімічних процесів, ніж запускають природне відновлення організму.

 

Проведення процедури

 

Ударно-хвильову терапію проводять тільки під наглядом медиків, амбулаторно. Пацієнт приходить на прийом до фізіотерапевта маючи при собі висновок і медичні документи: виписка, рентгенівський знімок, результати проведених досліджень, знімок-МРТ. Після проведення огляду, лікар вибирає найбільш відповідний режим лікування.

На потрібну ділянку шкіри наноситься гель, який покращує проходження низькочастотних хвиль, потім апарат прикладається на шкірний ділянку і починається лікування. Один сеанс триває близько двадцяти хвилин. Після лікування може відчуватися неприємний дискомфорт, що нагадує стан, як ніби пацієнт інтенсивно тренувався в спортзалі. Другий сеанс проводять через 3 або 7 днів, саме стільки часу потрібно організму для адаптації після проведеної першої процедури.

За рекомендацією лікаря процедури УХТ можуть повторюватися від одного до двох разів на рік, все залежить від стадії хвороби. Пацієнти, які тривалий час страждали від безуспішного лікування хвороби лікарськими препаратами, після застосування ударно-хвильової терапії змогли поліпшити свою якість життя або повністю позбулися від недуги.

Позитивно про УХ-терапії відгукуються спортсмени, які перенесли травми і переломи, адже після проходження процедури вони змогли швидко відновитися і повернутися в спорт.

Сьогодні УХ-терапія знаходиться на піку популярності, її проводять практично у всіх медичних установах, дозволяючи пацієнтам швидко поправити своє здоров'я без стомлюючого прийому лікарських препаратів і хірургічного втручання.