Електротерапія

 
Електротерапія. Лікування електротерапією. В ортопедії і травматології широко використовуються такі види лікувальних електричних струмів: гальванічний струмімпульсний струмзмінний струм. Кожен з цих струмів має свої певні лікувальні властивості.
 
Ефекти, також модулюються в залежності від зони впливу, виду струмів і розміщення анода і катода. Залежно від цього переважають знеболюючий, спазмолітичний, трофічний або стимулюючий вплив.
 
Механізм дії електротерапії полягає у виникненні фізіологічних реакцій місцевого, сегментарного та загального характеру. Переважним є знеболюючий ефект, який проявляється в результаті гальмування чутливості больових рецепторів. Модуляцією больовий домінанти в ЦНС, активацією опіоїдних пептидів, зменшенням периневрального набряку. А також нормалізації порушеної мікроциркуляції, стимуляцією обмінних і біосинтетичних процесів в тканинах, відновленням нервової рецепції і поліпшення провідності.

Лікування електротерапією

 
Зазвичай, курс лікування електротерапією триває до 10 сеансів. Сеанс близько 10 хвилин. Кількість процедур залежить від поставленого діагнозу і очікуваного лікувального результату.

 

Показання до застосування електротерапії:

 
  • захворюваннях, що супроводжуються больовим синдромом (неврити, плексити, радикуліти, невралгії, каузалгия, нейроміозит, ревматоїдний артрит, оперізуючий лишай);
  • дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів, хребта (деформуючий остеоартроз, остеохондроз);
  • ушкодження кістково-м'язової системи (атрофія м'язів, періартрит, пошкодження зв'язок, забій тканин, вивихи, парези і паралічі м'язів);
  • м'язові контрактури, обмеження рухливості суглобів, келоїдні рубці;
  • хронічні болі хребта і суглобів;